ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4468483
*
nr 446 8483
Spegel
Nyrokoko, höjd: 65
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2007
kl 16:57:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 19:10:20
1
400 kr
14/1 20:18:46
2
350 kr
14/1 20:19:05
2
450 kr
15/1 14:43:23
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 446 8483
Spegel
Nyrokoko, höjd: 65
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/1 19:10:20 | 1 | 400 kr |
| 14/1 20:18:46 | 2 | 350 kr |
| 14/1 20:19:05 | 2 | 450 kr |
| 15/1 14:43:23 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



